Ознака: Барселона

Вести

Убиен е и последниот терорист од нападот во Барселона

Јунес Абујакиб, последниот од терористите кои извршија напад во Барселона е убиен во пресметка со полицијата.Тоа го потврди шпанската полиција, која претходно ја извести јавноста дека во тек е акција […]

Вести

7-годишното дете сепак не го преживеа нападот во Барселона!

Семејството на 7-годишниот Џулијан Кадман, кој исчезна по нападот во Барселона, потврди дека тој загинал во терористичкиот напад.Вчера била објавена веста дека детето со британско-австралиско државјанство било пронајдено. Џулијан се […]

Живот

Полицајка убила четворица од петте убиени терористи во нападот во Барселона!

Една полицајка усмрти четворица од петте убиени терористи во каталонскиот крајбрежен град Карбило.Шефот на полицијата, Џозеп Луис Траперо, кој ја води истрагата за терористичките напади кои се случија во четвртокот […]

Дестинации

Туристите непожелни во Дубровник, Венеција и Барселона

„Никогаш веќе вакво лето“, порачуваат граѓаните на повеќе европски градови затоа што туристите се скапи, нечисти, и постојано има метеж. Револтирани се граѓаните на Дубровник, Венеција и Барселона.Мештаните наведуваат дека […]

Вести

Бројот на повредените во нападите во Шпанија достигна 126 лица

Бројот на повредените во терористичките напади извршени вчера во Барселона и Камбрилс достигна 126 лица, а 17 од нив се наоѓаат во критична состојба, соопшти каталонската агенција за цивилна заштита […]

Вести

Минута молк за жртвите од нападот во Барселона

Илјадници луѓе денеска присуствуваа на главниот плоштад во Барселона, каде со минута молчење им се оддаде почит на жртвите од терористичкиот напад.Меѓу насобраниот народ беше и шпанскиот крал Филип Шести […]

Вести

Терористички напад во Барселона: Четворица загинати и многу повредени

Четворица загинаа и 20 се повредени откако минибус влета во група луѓе во центарот на Барселона.Полицијата во Барселона го оквалификува инцидентот како терористички напад.  Инцидентот се случил во Лас Рамблас, […]