Ознака: бенитез

Меѓународен фудбал

Бенитез: Играчите се виновни за отказите на моите претходници

Рафаел Бенитез, на еден од последните тренинзи на Челзи ги обвинил играчите за поразот од Манчестер Сити, но и за неубедливите игри откако тој е менаџер на екипата. Според Бенитез, […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Можеме да ја освоиме титулата

Тренерот на англискиот премиерлигаш Челзи смета дека неговиот тим и понатаму има шанси да стане шампион на Англија. Челзи во моментов го имаат третото место на табелата во Премиер Лигата […]

Меѓународен фудбал

Торес: Рафа е заслужен за моите голови!

Шпанскиот напаѓач од редовите на англискиот премиерлигаш Челзи, Фернандо Торес, потенцира дека доаѓањето на Рафа Бенитез за тренер на овој тим, вроди со плод кога е во прашање постигнување на […]

Меѓународен фудбал

Азар стравува од рана елиминација во ЛШ

Белгискиот интернационалец во редовите на екипата на Челзи, Еден Азар, призна дека искуството во минатата сезона со Лил во Лигата на Шампионите не му остави убави сеќавања и не би […]

Меѓународен фудбал

Бенитез „СЕ ПОПИШМАНИ“, Лампард и Кол ќе останат во Челзи?

Тренерот на англискиот премиерлигаш Челзи, шпанецот Рафа Бенитез, изјави дека дошло до големо недоразбирање и дека тој не е човекот кој одлучува околу тоа дали Лампард и Кол би останел […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Немам намера да им се извинувам на фановите на Челзи

Тренерот на екипата на Челзи, шпанецот Рафа Бенитез изјави дека нема намера да им се извинува на фановите на Челзи за неговите изјави. Сепак, шпанецот вети дека со добри резултати […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Навивачите се секогаш со тренерот кој победува

Рафа Бенитез не се навраќа премногу на лошиот однос со навивачите на Челзи, напротив, тој вели дека се ќе биде во ред во екипата на Челзи, односот на релација Бенитез-навивачи […]