Ознака: Герет Бејл

Меѓународен фудбал

Видео: Неверојатен погодок на Герет Бејл

Одличен натпревар се играше во рамките од 27-мото коло од Премиер Лигата меѓу екипите на Вест Хем и Тотенхем, каде гостите славеа со 2-3, најмногу благодарение на фантастичниот велшанец Герет […]

Меѓународен фудбал

Зидан го следел Бејл на мечот со Лион

Како што пренесуваат шпанските медиуми, поранешниот фудбалер на екипата на Реал Мадрид, французинот Зинедин Зидан, присуствувал на натпреварот од Европа Лигата меѓу екипите на Лион и Тотенхем, мисијата била јасна […]

Меѓународен фудбал

Герет Бејл би можел во Манчестер Сити

Богатиот англиски премиерлигаш Манчестер Сити, би можел да го ангажира велшанецот од редовите на Тотенхем, Герет Бејл, пренесуваат англиските медиуми. Се погласни се шпекулациите околу иднината на Герет Бејл, последните […]

Меѓународен фудбал

Реал сериозен во намерата да го ангажира Бејл

Како што пренесуваат шпанските медиуми, се вели дека екипата на Реал Мадрид, сосема извесно е дека ќе тргне во сериозен атак за ангажман на велшанецот од редовите на Тотенхем, Герет […]

Меѓународен фудбал

Вилаш-Боаш: Модриќ, гледај си ја својата работа!

Тренерот на Тотенхем реагираше на коментарите на Модриќ кој го повика Герет Бејл да се пресели во екипата на Реал Мадрид. Хрватскиот репрезентативец јавно го повика својот некогашен соиграч да […]

Меѓународен фудбал

Модриќ го повикува Бејл во Реал Мадрид

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ смета дека Реал Мадрид со Герет Бејл би бил едноставно „незапирлив“. Лука Модриќ го повика својот довчерашен соиграч да му се придружи во Реал Мадрид и […]

Меѓународен фудбал

Доколку Тотенхем не се избори за ЛШ, Бејл го напушта клубот

Велшанецот вели дека би сакал да се исброба во друга земја, потенцира дека клучен фактор би било пласманот на Тотенхем во Лигата на Шампионите. Герет Бејл е голема желба на […]