Ознака: Димитар Димовски

Видео Издвојуваме Интервјуа

Настапот на Филип Петровски кај Васко Ефтов руши рекорди по гледаност на интернет

Настапот на Филип Петровски кај Васко Ефтов руши рекорди по гледаност на интернет. Исто така е единствен политички разговор кој се појавува на трендинг во рамките на јужна Европа на […]

Вести

Почна судењето за „Шпанските скали“

Почна судењето за „Шпанските скали“ (фото: Миле Јанакиески и Димитар Димовски) Десет години потоа „Шпанските скали“ се незиградени и на нивното место Шилегов или како што беше речено некои совесни граѓани […]

Вести Црна хроника

Во раце на полицијата утрово паднаа поранешен министер, нотари и службеници

„Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи презема дејствија за обезбедување на осомничени лица на повеќе локации во Скопје. По неколку […]

Избор на уредникот

СО КОДОШИ ЛИ БЕ МИЦКОВСКИ САКАШ ДА ЈА ПРЕЗЕМЕШ ВЛАСТА???

ДОКАЗ објави интересни документи, поврзани со Димитар Димовски е десна рака на Мицковски, член на Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ, бизнис партнер на Мицковски, инаку полициски кодош… овој функционер да […]

Вести

Димитар Димовски обвинет во „Топлик“ – во мене гледајте го Миле Јанакиевски

Најблискиот соработник на Мицковски и бизнис партнер во фирмите со ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ истовремено, Димитар Димовски, е дел од обвинетите во процесот ТОПЛИК. Истовремено како што дознаваме е еден од највлијателните „играчи“ […]

Издвојуваме

Обелоденети бизнис врските на Димовски со Мицковски! Дали е тоа причината поради која го промовираат во политичар?

Да не се надевате премногу на победа и на брза смена на оваа криминална власт и хунта со луѓето кои ги имате во вашите редови… И новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ […]

Избор на уредникот

Преземено: како за аферата „Шпион“ и „Глумец“ пишуваа домашните медиуми

Вторник, 18 февруари 2014 – „Ова ти е втор поздрав, твојот кодошки живот вреди 30.000 евра, имаш 20 часа да ги спремиш и да чекаш инструкции, ако пријавиш ќе те […]

Вести

Документарен филм за случајот „Шпион“: Осомничените продавале снимки на ЦИА, ФБИ и грчките служби!

Новиот македонски документарец „Шпион“, во реализација на продуцентската куќа Револушн од Скопје и режисерот Дејан Милошевски премиерно беше прикажан вчера на Ал Џезира Балкан.-Приказната ги следи вистинските случувања во Македонија […]