Ознака: домашен рецепт

Кулинарство

Рецепт за домашен сладолед без грам шеќер – 3 вкусови од 4 состојки

За подготовка на овој домашен сладолед нема да ви треба ниту шеќер, ниту млеко, ниту некакви ароми и додатоци за да добиете феноментален вкус. Ако внимавате на исхраната, сакате да […]

Нега и убавина

Помеки раце по само една употреба со овој домашен рецепт

Честопати поради секојдневните навики и изложеноста на разните надоврешни фактори на влијание, нашата кожа, особено кожата на рацете и дланките станува почувствителна, а со тоа и посува и груба. Но, […]

Здравје Нега и убавина

Може една кратка со ѓумбир?

Може една кратка со ѓумбир? Освен што е препознаен како одличен зачин во кујните ширум светот, лековитите својства на ѓумбирот се сепак главна причина за неговата популарност. Можеби е најпознат […]

Живот

Исчистете го дебелото црево со помош на овие 2 состојки: Проверен рецепт

Ова било пракса уште во стара ГрцијаДенес ситуацијата со варењето на храната е далеку во полоша состојба отколку во старите времиња, кога не постоеше брза храна и се останато што […]

Живот

Овој одличен рецепт ќе ви ги отстрани БРЧКИТЕ НА ВРАТОТ и околу ОЧИТЕ за само 7 дена

Многу жени трошат брдо пари за разни козметички препарати, кои обично не се толку ефикасни, а во својата кујна имаар совршен серум против брчки.Рецепт: Излупете едно чешне лук и добро […]