Ознака: Драгана Мирковиќ

Сцена

Прв пат: Цеца проговори за Драгана Мирковиќ!

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ проговори за односот со колешката Драгана Мирковиќ и открила дека би соработувала со пејачката.Признава дека не размислувала за дует со Драгана, бидејќи како што вели […]

Сцена

Тензично: Зорица Брунцлик откри во какви односи е со Драгана Мирковиќ!

Зорица Брунцлик и Драгана Мирковиќ се нови членови на жирито на „Пинкови ѕвезди“. Иако емитувањето сѐ уште не започнало, колешките веќе се најдоа среде медиумска војна.Имено, Зорица ја провоцирала Драгана […]

Сцена

Фото: Машина од 200.000 евра: Кога ќе видите со што дојде Дагана Мирковиќ на снимање на „Пинкови Ѕвезди“ – ќе паднете од стол!

Пејачката Драгана Мирковиќ е во новата постава на жирито на „Пинкови Ѕвезди“, а на снимањето на првата епизода во Шимановац стигна во с

Сцена

НИКОЈ НЕ СЕ НАДЕВАШЕ НА ОВА: Откриено е дека Драгана Мирковиќ била…

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ спаѓа во онаа генерација која копнееше и сонуваше да запознае само една ѕвезда – Здравко Чолиќ.Пејачката изјавила дека малку била и под влијание на останатите девојчиња […]

Сцена

ДУРИ СЕГА СЕ ДОЗНА: Драгана Мирковиќ со семејството доживеала ПЕКОЛ во Ница

Како  што  дознаваат  српските медиуми, пејачката Драгана Мирковиќ била во  Ница кога се случил стравичниот терористички напад! За среќа, и  таа и  нејзиното  семејство во момент на нападот била со семејството […]

Сцена

Ова е последната објавена фотографија од децата на Драгана: Еве зошто пејачката ги крие децата од јавноста!

Драгана Мирковиќ признава дека не ги сака пластичните операции и дека никогаш не би дозволила  нејзината  ќерка да стави силикони. Таа вели дека  на секој начин би се обидела да ја […]

Сцена

ВОЈНА ПОМЕЃУ ДРАГАНА МИРКОВИЌ И ЦЕЦА: „Сега ќе видите!“

Драгана Мирковиќ со години избегнува да зборува за нејзинот однос со Светлана Цеца Ражнатовиќ.Таа се труди воопшто да не ја спомнува. Пејачката во една прилика се согласи да одговори на […]

Сцена

Драгана Мирковиќ во шок: Можев да погинам на сцена

Во текот на снимањето за телевизијата Happy, српската пејачка Драгана Мирковиќ за малку ќе ја погодела диско топка. Имено, топката паднала одкако Драгана ја испеала песната и почнала да се […]