Ознака: жени

Љубов и секс

Бизарни секс фобии

Некои луѓе навистина се плашат од љубење, убави жени, пенис во ерекција, мокри сонови, допири или голотија.Сексуалните фобии на бројните самци и двојки им задаваат сериозни проблеми бидејќи неможат да […]

Занимливости

Според истражувањата, порно глумиците се најсреќни жени

Порно глумиците не се ни најмалку незадоволни од својот живот-напротив, тие се најсреќните жени на светот. Нивниот поглед на животот, за разлика од останатите жени е многу позитивен…   Истражувањата […]

Љубов и секс

Кој ужива најмногу во сексот, мажите или жените?

Мажите повеќе уживаат од жените?Да, процентуално било докажано дека мaжите повеќе уживаат во сексот поради тоа што се опуштени и не се грижат за ништо. Жените се друга приказна, ситуацијата […]

Љубов и секс

Името на вашиот љубовник го открива неговиот сексуален нагон

Каков секс сака вашиот партнер, момче, швалер? Со помош на неговото име и едноставна математика проверите дали вашиот сексуален партнер се совпаѓа со карактеристиките или пак откријте каков е доколку […]