Ознака: кашлица

Живот

Мајка ги предупредува сите родители: Никогаш не го давајте овој лек на децата, моето бебе почина од него!

Малите деца, особено бебињата, се навистина чувствителни и затоа треба да се грижиме многу внимателно за нив додека ги лекуваме. Една мајка го научи тоа на потешкиот начин, затоа одлучи […]

Живот

Моќта на мајката природа: Излечете кашлица и бронхитис по природен пат

Кашлицата и бронхитисот можете да го излечите со природни лековиЛек за искашлување 1 лажица вода 1 лажица мед 2 лажици маслиново масло 2 лажици лимонов сок Сите состојки помешајте ги […]

Живот

Домашен лек, од кој кашлицата ќе исчезне за миг!

Со првите ладни денови, почнуваат и настинките. Ова е најефикасниот природен лек против кашлица.Во низата рецепти на природни лекови против кашлица ви претставуваме еден кој не бара многу време за […]

Живот

Да не поверува човек: Еве кои се болести ги лекува печениот и варен кромид

За лекување на силни главоболки, кашлици, симнување на температурата…Кромидот може да ви помогне за лекување на многу болести.Кромидот отсекогаш бил дел од нашите оброци, без оглед дали се консумира суров […]

Видео

Хорор во живо: Го доживеа кошмарот на секоја водителка

Постојат некои стравови што едноставно сите ги имаме: На пример, замислете си дека добивате напад на смеење среде јадењето! Или, замислете си дека добивате напад на кашлање на сред презентирањето […]

Живот

Ви опаѓа косата? ОВА е природен лек кој ГАРАНТИРАНО ПОМАГА!

Кромидот е намирница, која ја ублажува кашлицата, спречува опаѓање на косата и ја намалува температурата. Освен што се користи во кујната како неизоставен додаток на јадењата, тој има и лековити […]