Ознака: меѓународен фудбал

Меѓународен фудбал

Берлускони сепак го поддржува Алегри

Сопственикот на Милан, Силвио Берлускони инсистира дека Масимилијано Алегри ќе остане тренер на тимот и покрај восхитот што претседателот го има за Пеп Гуардиола.  Берлускони овој викенд изјави дека неговиот […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ објави дека пристигнува Ешли Кол – па се предомисли

ПСЖ избриша твит на својот официјален Твитер профил каде првично потврди дека Ешли Кол ова лето ќе го облече дресот на клубот од Париз.  На Твитер профилот на ПСЖ пишуваше: “Angleterre […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Фелипе Мело одбрани пенал во последната минута!

Во натпревар од 13-тото коло од турската фудбалска лига, Галатасарај победи на гости кај последнопласираниот Елазигспор со 0:1, па се задржа на првото место на табелата.  За освојувањето на инаку […]

Меѓународен фудбал

Хари Реднап ќе биде новиот тренер на Квинс Парк Ренџерс

Квинс Парк Ренџерс му дадоа отказ на тренерот Марк Хјуз поради тоа што тимот се наоѓа на последната позиција на табелата во Премиер Лигата. Новиот менаџер на тимот ќе биде […]

Меѓународен фудбал

Арсенал склучи нов договор со “Fly Emirates” вреден 150 милиони фунти

Логото на “Fly Emirates” ќе се појавува на дресовите на Топџиите до крајот на сезоната 2018/2019, а извршниот директор на Арсенал, Иван Газидис беше воодушевен кога го објави ова.  Тој […]

Меѓународен фудбал

Чаби Алонсо призна дека Роналдо “не му е омилен лик”

Чаби Алонсо конечно призна дека нема никаков личен однос со Кристиано Роналдо, но сепак нагласува дека професионалното почитување меѓу нив е на многу високо ниво.  Поранешниот фудбалер од средниот ред […]

Меѓународен фудбал

Видал и Маркисио ќе потпишат нови договори со Јувентус

Италијанскиот шампион Јувентус е подготвен да ја зацврсти врската со Клаудио Маркисио и Артуро Видал.  Според Тuttosport, дуото од средината на теренот веќе некое време е мета на тимови од […]