Ознака: меѓународен фудбал

Меѓународен фудбал

Тактичка анализа на натпреварот Манчестер Сити – Реал Мадрид

Да погледнеме на кратко што всушност се случуваше во еден од најквалитетните дуели кои можевме да ги замислиме во Лигата на Шампионите оваа сезона – Манчестер Сити – Реал Мадрид. […]

Меѓународен фудбал

Бекам повторно во Реал Мадрид по желба на Флорентино Перез

Флорентино Перез е заинтересиран да го врати Бекам во Реал Мадрид, но овој пат во улога на амбасадор на клубот.  Англичанецот мина 4 сезони на Сантијаго Бернабеу пред да потпише за […]

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити ја доби трката за “Балканскиот Меси” – Ален Халиловиќ

Манчестер Сити наводно ја добил трката за потписот на Ален Халиловиќ, сензацијата на Динамо Загреб, момчето кое веќе доби име “Балканскиот Меси”.  Тимот на Роберто Манчини се бореше со страшна […]

Меѓународен фудбал

(видео) Магичниот Андрес Иниеста!

Андрес Иниеста покажа зошто многумина го сметаат за еден од најдобрите фудбалери на планетата во натпреварот против Спартак. Погледнете како Иниеста “танцува” со топката меѓу своите противници.     

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити : Реал Мадрид – играчи на кои треба да им обрнете внимание

Може да се каже дека групната фаза во Лигата на Шампионите оваа година не може да понуди поквалитетен дуел од овој.  Шампионите на Англија и Шпанија влегуваат во двобој, откако […]

Меѓународен фудбал

Тактичка анализа на натпреварот Јувентус – Челзи

Јувентус беше домаќин на актуелниот европски шампион Челзи на својот стадион во Торино вчера, од каде сините заминаа поразени со резултат од 3-0. Сите очекувавме да гледаме тежок натпревар, но се чини […]