Ознака: мода

Мода

Модна препорака од Бијонсе

Пејачката Бијонсе, секој ден не воодушевува со своите модни комбинации на Instagram.Нејзиниот аутфит е секогаш забавен и фантастичен. Неодамна таа објави фотографија на која, покрај класични црни парчиња на облека, […]

Мода

Адриана Лима конечно откри како се вратила во топ-форма

Адриана Лима пленеше со својата убавина пред неколку дена на големата писта на модниот спектакл “Victoria's Secret”, каде таа блесна како најголема ѕвезда. Освен успешната кариера и идеалното тело, таа е […]

Мода

Како да носите карирано

Карираните здолништа ги носеа нашите мајка и баби, но подеднакво се актуеални и модерни и денес. Карираниот феномен ги сакаат и мажите и жените, и постарите и помладите. Погледнете кои […]

Мода

Тајните на најубавите девојки на денешницата

Иако мислиме дека тие во секој момент изгледаат совршено, познатите девојки вложуваат многу труд за во секој момент да изгледаат беспрекорно средени, женствени и заводливи.   Секоја од нив има […]

Мода

Најудобната модна ревија

Ви претставуваме дел од една од најудобните модни ревии кои неодамна се одржаа во Загреб.  Дневните комбинации зачинети со шалчиња, капи и шешири се незаобиколив дел од оваа ревија која […]

Мода

Опасни хемикалии пронајдени во облеката на светски познати брендови!

Еколошката организација Greenpeace пронашла опасни хемикалии во облеката на познатите модни брендови како што се Zara, Levi's и Calvin Klein. Тестирањата покажале дека производите на Zara содржат хемикалии и бои […]

Мода

Неколку модни предлози

Еве неколку модни предлози на познатиот сервис Up close and Stylish, кој има мошне популарен профил на Инстаграм. Се разбира тие се активни и на Твитер, па доколку сте заинтересирани […]

Мода

Топ 10 топли зимски фустани

И оваа зима во вашиот гардеробер задолжително парче гардероба ќе биде вашето ново плетено потенко или подебело фустанче или туника. Време е за загревање, но не во онаа сексусална алузија […]