Ознака: новозаболени

Македонија

Во Прилеп за само една една недела 32 новозаболени од коронавирус

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска, Сабота во општина Прилеп има 6 случаи на заболени од коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест. Севкупно последната недела во […]

Македонија

Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 55 -Куманово 12 -Дебар 1 -Штип 5 -Прилеп 9 -Тетово 6 -Струга […]

Македонија

Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 13 -Куманово 26 -Штип 5 -Прилеп 7 -Тетово 3 -Охрид 2 -Кавадарци […]

Вести

Коронавирусот не престанува: За само три дена, еден милиони новозаразени

Бројот на заразени со коронавирусот надмина 21 милион и сега изнесува 21.030.489, објавено е на веб-страницата Worldometer.  Еден милион луѓе во светот се заразиле за само три дена, бидејќи дваесеттиот […]

Свет

Ова се најголемите жаришта на корона во светот во моментов: Европа не е поштедена од тоа

Коронавирусот продолжува да се шири низ целиот свет, а досега повеќе од 20 милиони луѓе се разболеле во 188 земји. Повеќе од 700.000 луѓе починале од новата болест. Каде расте бројот […]

Свет

Мрачни податоци на СЗО: За 24 часа, повеќе од 216.000 луѓе биле заразени со коронавирусот

Во претходните 24 часа во светот се регистрирани повеќе од 216.000 случаи на коронавирус, а вкупниот број заразени надмина 19,93 милиони, објави денеска Светската здравствена организација.  Досега се регистрирани 732.499 […]

Вести

Денес рекорден број на оздравени 422 пациенти, а 109 новозаболени од 762 направени тестирања

Во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 20 -Куманово 16 -Штип 13 -Прилеп 1 -Тетово 3 -Струга 2 -Велес […]