Ознака: партии

Издвојуваме

Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации а глумат загриженост за економскиот стандард

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи функционери на оваа партија летуваат на луксузни локации. Портпаролот Димче […]

Издвојуваме

Филип Петровски: ПАРТИИТЕ МУ ЈА ДЕРАТ КОЖАТА НА НАРОДОТ!

Филип Петровски: ПАРТИИТЕ МУ ЈА ДЕРАТ КОЖАТА НА НАРОДОТ! Не знам дали знаете дека партиите, можеби треба партии во наводници да ставам, оти се работи за приватни собири, дооели, и […]

Политички партии

Партиите со ребалансот не си ги скратија своите пари, се работи за скоро 5 милиони евра годишно

Партиите со ребалансот не си ги скратија своите пари, се работи за скоро 5 милиони евра годишно Партиите само празни зборови кажуваат и „четки“ маваат на пресови околу нивното богами […]

Вести

Нема договор за датумот за изборите

Нема договор за датумот за изборите По тричасовниот состанок „лидерите“ кај претседателот Стево Пендаровски, не успеаја да се договорат за датумот за организирање предвремени парламентарни избори. Зоран Заев смета дека […]

Вести

Претепан лидер на српската опозиција, противник на Вучиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Стефановиќ Борко, лидер на Левица на Србија и еден од основачите на Сојузот за Србија, Јовановиќ Бобан и Димиќ Марко, активисти на Левица на Србија, се брутално претепани пред одржувањето […]

Балкан

Дел од косовските партии треба да платат 65.000 евра поради непочитување на изборните правила

Дел од политичките субјекти, учесници на предвермените парламентарни избори,што во Косово ќе се одржат в недела на 11 јуни, добиле парични казни од Комисијата за изборни приговори и жалби (ПЗАП), […]

Вести

Партиите на Љубчо, Љубе и Стојанче се во служба на СДСМ

Знаеме дека еден период беа коалициони партнери на СДСМ, настапуваа заедно на митинзите, па потоа нивните стратези оценија дека е подобро на настапат одделно за да одземат дел од гласачкото […]