Ознака: Пијалок

Кулинарство

Освежителен пијалок од лубеница и краставица кој мора да го пробате

Идеален напиток за летните деновиПотребни состојки: 750 грама лубеница (исечкана на коцки и исчистена од семки) 1 краставица (исечкана на коцки) четвртина чаша сок од зелен лимон 2 лажици мед […]

Занимливости

Како да го намалите салото околу струкот додека спиете

Наталоженото сало на стомакот најтешко се симнува и луѓето често се разочаруваат кога ќе видат дека диетите не даваат резултати за овој дел од телото.Телото ги согорува мастите кога спиете. […]

Живот

Испијте го ова пред спиење, и се што сте јаделе во текот на денот ќе се стопи преку ноќ!

Доколку го пиете овој пијалок пред спиење  никогаш нема да имате проблеми со  сиењето. Ниту  еден отров нема да биде  во вашиот организам. Сите штетни    токсини во состојките ќе бидат  […]

Живот

Предупредени сте: Никогаш не барајте да ви ставаат лимон во пијалокот!

Секогаш сакаме парче лимон во секој  пијалок, бидејќи ова овојшје дава нота на освежување. Но тоа задоволство би требало да го одбегнуваме. Зошто? Бидејќи е многу валкано.Истражувачи во еднс студија […]

Љубов и секс

Четири типа на момци со кои не треба да одите ни на пијалок

Понекогаш надворешниот изглед не кажува многу, па затоа погледнете под површината. Со овие момци препорачуваме да не одите ни на пијалок. Адреналински зависник Се прашувате како да му го подигнете […]