Ознака: рак на дојка

Живот

Безопасно дупче на кожата, ја криело вистината за подмолна болест

Клер Ворнер мислела дека виолетовото  дупче  на нејзината дојка е безопасно, се додека пријателката не и проследила статија во  која укажувало дека можеби  се работи  за сериозна болест.Кога  воочила промена […]

Живот

Научник тврди дека развил безопасен третман кој ги убива туморите за само два часа!

Професор по биологија тврди  дека развил нова техника  со  која можат да се убијат туморите за само два часа и која е потполно безопасна за пациентите.Оваа неверојатна техника  не е […]

Сцена

„Тешка болест ја однесе мајка ми, а сега ми ја дијагностицираа и мене“

Пејачката Душица Грабовиќ, учесничка во  седмата сезона од реалити шоуто Фарма, прв пат проговорила за туморот на дојка од кој била оперирана пред три години. Пејачката, која ја изгубила својата мајка […]

Живот

Биле три преслатки сестрички, а 30 годии подоцна дознале нешто страшно!

Сестрите Кејти, Кеси  и Кристал биле соочени со големи животни потешкотии уште од детството кога на нивната мајка ѝ бил дијагностициран  рак на јајници. Поголем дел од детството минале во  […]

Сцена

САКАЛ ДА ЈА ИСКРИТИКУВА! Новинар напишал текст за актерката, но ГАДНО СЕ ПОКАЈАЛ!

Магазинот Сан, неодамна објавил текст во кој мета била актерката од познатите серии „Беверли Хилс“ и „Волшебнички“…Тие напишале дека актерката пропаднала, дека изгледа многу несредено и исушено, но изоставиле многу […]

Живот

Го победила ракот и лекарите ѝ соопштиле дека нема да има деца. По 10 години се случува НЕЗАМИСЛИВОТО!

Реакцијата на маж, кој дознава дека сестра му е бремена, ќе ве разнежни. Имено, на неговата 36-годишна сестра ѝ велеле дека не може да има деца како последица на хемотерапиите […]