Ознака: Рафа Бенитез

Меѓународен фудбал

Рафа Бенитез (веќе) стравува од отказ по поразот од Вест Хем

Рафа Бенитез се соочува со тешка задача да им докаже на навивачите на Челзи дека тој е вистинскиот човек за тренерското место на сините од Лондон, откако Челзи загуби со […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Немам намера да им се извинувам на фановите на Челзи

Тренерот на екипата на Челзи, шпанецот Рафа Бенитез изјави дека нема намера да им се извинува на фановите на Челзи за неговите изјави. Сепак, шпанецот вети дека со добри резултати […]

Меѓународен фудбал

Фото: Фановите на Челзи „НЕ ЗАБОРАВААТ“, фрчеа транспаренти „РАФА АУТ“!!!

Како што и се очекуваше, поранешниот тренер на Ливерпул, а сегашен тренер на Челзи, Рафа Бенитез, не беше пријатно дочекан на „Стемфорд Бриџ“ во своето деби на клупата на Челзи. […]

Меѓународен фудбал

Бенитез нема да смета на Кол и Лампард

Англиските медиуми пренесуваат дека новиот тренер на екипата на Челзи, Рафа Бенитез, во зимскиот преоден трансфер-период ќе ги продаде Френк Лампард и Ешли Кол. Превземањето на клупата на Челзи од […]

Меѓународен фудбал

Видео: Мурињо и Маикон „ВО СВОЈ СТИЛ“ го „СПУШТИЈА“ Рафа Бенитез

Тренерот на екипата на Реал Мадрид и десниот бек на Манчестер Сити се пошегуваа на сметка на новиот тренер на Челзи, тие му порачаа да го земе Марко Матераци за […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Навивачите се секогаш со тренерот кој победува

Рафа Бенитез не се навраќа премногу на лошиот однос со навивачите на Челзи, напротив, тој вели дека се ќе биде во ред во екипата на Челзи, односот на релација Бенитез-навивачи […]

Меѓународен фудбал

Навивачите на Челзи „КОНТРА“ Бенитез

Изборот на Рафа Бенитез за нов тренер на Челзи на многумина фанови на овој тим не беше дочекан со премногу позитивни коментари. Навивачите на Челзи, новиот менаџер на својот омилен […]