Ознака: Спиро Ристовски

Вести Македонија

На Јанакиески, Ристовски, Вељаноски и Атанасовски ќе им се суди за упадот на 27 април 2017

На поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, актуелниот пратеник и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, и на поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски, ќе им се суди за […]

Македонија

Апелација ја отфрли жалбата, Спиро Ристовски останува во притвор

Поранешниот министер Спиро Ристовски, кој е еден од осомничените како организатор на настаните на 27. април во Собрание во 2017 година, минатата недела на јавна седница бараше од судиите да […]

Издвојуваме Коментари

Спире со сите сили за Мицко се бореше, ама Мицко и тебе те избања а?

Денес ударна вест беа новиот бран на апсења. Овој пат за органзирање на крвавиот четврток. Одреден е притвор за поранешните високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески. […]

Вести Издвојуваме

Мицковски редиш до сега само катастрофални порази. После пораз на претседателските ПАКУВАЈ СИ ГИ КУФЕРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ МОРА ДА ПОБЕДИ! Не можев да го гледам, ама прочитав дел од поентите на Мицковски од неговото гостување на Сител. Христијан треба да знае дека партијата никогаш не губи, […]

Вести

Ристовски: Ова ли е животот кој го донесе СДСМ?

Спиро Ристовски во своето гостување во дневникот на ТВ Нова го коментираше настапот на премиерот Заев каде и обзнани на јавноста дека против двајца членови на владата на Република Македонија.Ристовски […]

Вести

Ристовски: Заев е нарачател на истрагите на СЈО и ОЈО

Претседателот на Републичкиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Спиро Ристовски, во своето гостување во дневникот на ТВ Нова во 17 часот го коментираше настапот на премиерот Заев каде и обзнани на […]

Вести

Ристовски: Полицијата впери пиштол во глава на наш кандидат за градоначалник, автобуси се блокираат на пат кон Скопје

-Како партија сме сериозно подготвени, но исто така, сме и сериозно свесни кои ќе следат и следуваат веќе од власта. Навистина ми е многу жал што во ова линковско приклучување […]

Вести

Ристовски: Ќе бидеме сериозен коректор на новата влада и ќе инсистираме да се обезбедат сите ветувања на СДСМ кон граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ во изминатиот период покажа исклучителна стабилна, државничка политика. ВМРО-ДПМНЕ се карактеризираше како политичка партија која што државните интереси ги стави пред личните интереси во многу тешки ситуации кои што […]

Вести

Ристовски: Единствена цел на ВМРО-ДПМНЕ е зголемување на квалитетот на образованието

Екстерното тестирање во Македонија беше воведено исклучиво со намера да ги на еден начин измени стандардите, ако може да се наречат стандарди на влијание на успехот и оценките на учениците, […]

Вести

Што добиваат, а што губат учениците со укинувањето на екстерното тестирање- Ристовски на Алфа ТВ

Што добиваат, а што губат учениците со укинувањето на екстерното тестирање? Дали ќе се подобри образованието? Што му е потребно на македонското образование?За ова и за многу други теми поврзани […]