Кулинарство

Кулинарство

Печурки со ориз

Потребни состојки за ова јадење се: 400 г печурки 2 лажици масло 2 главици кромид 4 стапчиња магдонос 1 чаша ориз бибер сол Начин на подготовка: Исечете ги печурките и […]