Магазин

Кулинарство

Рижото “Ботичели”

Потребни состојки: 200 гр ориз ,1 артишок,  1 коцка супа,  1 кромид,  1 грст грашок од конзерва,  1 тиквички,  1 морков,  1 пиперка, 4 врвчиња аспарагус, маслиново масло,  магдонос, босилек, […]

Кулинарство

Салата Шансон

Потребни состојки: 4 моркови 1 кисела јаболка 3 лажици течна павлака Mалку шеќер 1 лажиче оцет 1 лажица магдонос сол Начин на приготвување: Излупете и исечете ги јаболката и морковите […]

Љубов и секс

Што ако му е преголем?

Обрaтете внимание на должината на предиграта Корисно е да практикувате продолжена предигра. Вагината ќе се прошири повеќе, ќе се зголеми природната влажност, а пенетрацијата ќе биде полесна и помека. Мускулите […]