Живот

Живот

Како да го победите целулитот

Целулитот ги напаѓа и витките жени, а освен скапите третмани него може успешно да го отстрани и правилната исхрана, тврди доктор John Degram…Под правилна исхрана се подразбира намалување на количината […]

Живот

Жената и четирите мажи

Некогаш одамна имало некоја жена која имала четири мажи.  Најмногу го сакала четвртиот маж. Го облекувала со скапа облека, го хранела со најубава храна и секогаш му го давала најдоброто. […]

Живот

Материјализмот ја уништи нашата генерација

  Опсесијата на нашата генерација со материјализмот е толку голема, што ќе има застрашувачко влијание на многу идни генерации. Им дадовме вредност на работи кои немаат никаква вистинска важност и […]

Живот

6 знаци кои покажуваат дека сериозно сте под стрес

Прочитајте кои знаци означуваат црвено светло! Повраќање Стресот и вознемиреноста може да предизвикаат повраќање и состојба наречена „Синдром на циклично повраќање“, состојба во која лиѓето искусуваат мачнина и повраќање на […]

Живот

Лимонот е благопријатен во текот на празниците

Со 19 калории на 100 грама, лимонот е драгоцен адут при слабеењето и детоксикација, а програмата за слабеење препорачува лимонада наутро и без ограничување преку целиот ден. Свежо исцедениот лимон […]

Живот

Домашна маска за лице

Нанесувањето маска на лице е еден од најстарите начини за разубавување. Се што треба да се стори за да имате убава и свежа кожа е да го ставите препаратот на […]

Живот

Три тајни стравувања кои ве спречуваат да го изгубите вишокот колограми

Губењето тежина не е лесно за повеќето луѓе. Ако сте ги направиле сите планови за губењето на тежината, но сеуште не можете со соодветна брзина да го подобрите вашето здравје, […]