Кошарка

Кошарка

Сензационалната вечер на Коби Брајант недоволна за победа на Лејкерси

Веќе по 116-ти пат во својата кариера Коби Брајант постигна најмалку 40 коша на еден натпревар, против  Денвер, меѓутоа тоа не беше доволно за да неговиот тим слави на овој […]

Кошарка

Траоре ќе ја засили Црвена ѕвезда

Кошаркарскиот репрезентативец на Франција, Али Траоре, до крајот на сезоната ќе настапува во Црвена ѕвезда, пренесуваат српските медиуми. Траоре, во Белград, ќе пристигне како слободен играч откако го раскина договорот […]

Кошарка

Евролига Топ 16: Антиќ гостува кај Каха Лаборал

По двенеделна пауза, во четврток, продолжуваат натпреварите во кошаркарската Евролига. Репрезенти на македонската кошарка во Топ 16 фазата ќе бидат Перо Антиќ (Олимпијакос) и Лестер Бо Мекејлеб (Фенербахче). Антиќ со […]

Кошарка

Мајами ја победи Оклахома, Лејкерси подобри од Њујорк

Божиќната понуда во НБА лигата донесе пет натпревари, на кои победи забележаа Мајами, Бостон, ЛА Лејкерс, ЛА Клиперс и Хјустон. Мајами во реприза на минатосезонското финале ја победи Оклахома со […]

Кошарка

Џејмс: Доколку сакам, можам да бидам најдобар поентер на НБА лигата, но не сакам

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс, тврди дека доколку би сакал, би можел да поентира многу повеќе, но не сака. Џејмс го предводеше Мајами до убедлива победа […]

Кошарка

Перо Антиќ доби нов соиграч

Европскиот шампион во кошарка, екипата на Олимпијакос, во пресрет на натпреварите во Топ 16 фазата, ја засили центарската линија со нов играч. Соиграч на Перо Антиќ ќе биде репрезентативецот на […]