Ознака: Митко Чавков

Вести

Адвокатот на Чавков: Штрајкува со глад како реакција на неправдата што му е нанесена

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, кому судот му одреди мерка притвор за случувањата во Собранието од 27 април, штрајкува со глад во затворот во Шутка. – Психички е стабилен, […]

Вести

Чавков во Шутка незаконски фотографиран од полициската стражарница

Молк во Министерството за внатрешни работи откако дел од медиумите објавија фотографија на која според нив може да се види екс министерот за внатрешни работи, Митко Чавков додека го користи […]

Вести

Дурловски, Чавков и пратениците приведени по ист член од законот како и убијците од Монструм и Диво Насеље

Рано утрово од страна на полицијата приведени се Митко Чавков, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Жаклина Пешевска и Љубен Арнаудов, пејачот Игор Дурловски, актерот Владо Јовановски, како и уште неколку […]

Вести

Власта не дозволува семејството да му достави лекови на Чавков

Нехуман однос на власта кон функционерите на ВМРО-ДПМНЕ. Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков, кој пред неколку месеци доживеа срцев удар, сега полицијата не дозволи блиските да […]

Вести

Заев и Спасовски игнорираат и имунитет и закони

Утринава полицијата по налог на Заев и Спасовски извршила упад во домовите на повеќе пратеници на ВМРО ДПМНЕ.Според првичните информации кои ги добивме од одбраната станува збор за класична злоупотреба […]

Вести

Како резултат на експлицитните наредби е спречена ескалација на состојбите во Собранието

Се работи за груба манипулација на јавноста, се работи за политичка хајка, се работи за јавен линч, се работи за презумпција на вина, се работи за креирање на мислење и […]

Вести

ДУИ раководел со Оперативниот штаб, но Нухиу одлучил дека Чавков е најкомпетентен

Лично го предложив заменик директорот на БЈБ за раководител на оперативниот штаб, иако треба јас да бидам како директор на БЈБ. Но тој го молел и преку министерот успеал да […]

Вести

Чавков: Има сомненија дека министерот Нухиу имал информации и проценки дека постојат ризици, но криел од полицијата

Јас морам да констатирам дека имам сомневања дека Агим Нухиу имал информација дека се подготвува такво сценарио во Собранието на Република Македонија и тоа веднаш после завршувањето на седницата, истакна […]