Ознака: почина

Црна хроника

Македонец почина во Малта се собираат пари за транспорт на телото

Македонската заедница во Малта и на социјалните мрежи во Македонија се организираат групи за помош на македонско семејство чиј близок почина во Малта. Завчера Зоран Велјановски (64) од Тетово починал во […]

Црна хроника

Учесник во кружна трка во Кичево почина од срцев удар

Александар Кочевски, автомобилистот почина за време на кружна трка во Кичево, добил срцев удар додека бил во авотомобилот. “Во последниот круг за нашиот драг колега Александар Кочевски (роден 1961), а […]

Црна хроника

Почина поранешниот претседател на Зимбабве, Роберт Мугабе

По неколкугодишно болување во 95-тата година од животот почина поранешниот претседател на Зимбабве, Роберт Мугабе, јави BBC. Мугабе беше на чело на Зимбабве речиси четири децении, прво како премиер, а потоа како […]

Црна хроника

Почина големиот моден фотограф Петер Линдберг

Прочуениот моден фотограф од Германија, Петер Линдберг почина во 75-тата година од животот. Веста за неговата смрт ја објавија членовите на неговото семејство на Инстаграм. Линдберг е познат по соработката со […]

Црна хроника

Шпанија тагува: Почина деветгодишната ќерка на Луис Енрике

Тој 26 март годинава неочекувано се повлече од подготовките на шпанската фудбалска репрезентација во пресрет на мечот со Малта. Три месеци подоцна, на 19 јуни без да изнесува детали Луис […]

Црна хроника

Тажна вест: Почина Бранко Јаневски, претседател на СДПМ

По кратко и тешко боледување почина претседателот на Социјал Демократската Партија (СДПМ), Бранко Јаневски. До крајот на својот живот тој ја извршуваше функцијата претседател на Социјал Демократската Партија (СДПМ), беше […]