Ознака: спасување

Вести

Во живо акцијата за спасување на заробените патници во Џенова

Десетици луѓе загинаа во несреќата што се случи на автопат кај Џенова, Италија, откако се урна мост. Во моментов во тек е спасувачка акција на заробените патници под рушевините. 

Вести

Запрена акцијата за спасување на децата во пештерата во Тајланд

Акцијата за спасување на момчињата од пештерата во Тајланд е запрена во наредните 10 часа. Според гувернерот Наронгсак , кој зборуваше на прес конференција извлечени се четири момчиња и однесени […]

Црна хроника

Се превртел автомобил по страшен судир, а бебе се стркалало и исчезнало. Кога го пронашле СЕ СТАПИСАЛЕ!

Камион удрил во семеен автомобил во кој се наоѓало бебето Брејс. По неколку минути, мајката на ова бебе видела дека нејзината ќерка не е повеќе во автомобилот.„Почнав да трчам наоколу […]

Вести

Околу 1.400 мигранти спасени од давење во Средоземно Море

Околу 1.400 мигранти, сместени во седум различни пловни објекти, вчера беа спасени во повеќе координирани операции во водите на Средоземно Море.Шест од седумте пловила биле гумени чамци, изјави припадник на […]

Видео

Огромен кит ги молел нуркачите за спас: Никој не беше подготвен за она што следуваше!

Може да се обложиме дека кој и да ја поставил оваа мрежа за лов на ракови, не очекувал дека таа всушност ќе улови нешто огромно како што е кит.За жал, […]

Вести

Лепа од Сингелиќ шест часа поминала во поплавена куќа, но ја спасил соседот Бекир

Поплавата којашто пред еден месец го зафати Скопско, одзеде човечки животи, остави пустош зад себе, создаде и вистински животни драми, кои, можеби никогаш не ќе се заборават.И седумдесетишестгодишната Лепа Новаковиќ […]

Живот

Пожарникар води 15-годишна битка за живот: Ова е неговото најново трансплантирано лице!

Пожарникарот Патрик Хардисон, кој ја претрпе првата и сеопфатна трансплантација на лице, одржа прес-конференција една година откако завршија сите реконструктивни операции, објави „Дејли мејл“.Хардисон веќе може да гледа, слуша и […]