Ознака: фалкао

Меѓународен фудбал

Атлетико веќе бара замена за Фалкао

Соочени со фактот дека најдобриот стрелец Радамел Фалкао, по завршувањето на сезоната ќе го напушти тимот, раководните луѓе на Атлетико Мадрид започнаа да бараат негова замена. Прв на листата на […]

Меѓународен фудбал

Фалкао: Каков Реал, борбата за титулата ќе се води меѓу нас и Барса

Напаѓачот на екипата на Атлетико Мадрид смета дека борбата за титулата во шпанскиот шампионат ќе се води меѓу неговиот тим и Барселона. Помалиот клуб од шпанската престолнина во претходната сезона […]

Меѓународен фудбал

Реал Мадрид бира – Фалкао или Нејмар

Реал Мадрид има големи планови за во летниот трансфер-период, во план е целосна реорганизација на тимот. Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, најави дека на лето дури седум фудбалери ќе […]

Меѓународен фудбал

Фалкао и Волкот прва мета на Челзи

Роман Абрамович не се откажува, јануарскиот преоден-трансфер период ќе биде прилика да додатно го засили својот тим и створи екипа која во наредниот период ќе претставува сериозен натпреварувач на фудбалската […]

Меѓународен фудбал

Фалкао – решение за Јуве?!

Легендата на Јувентус Марко Тардели смета дека одличниот Колумбиец би бил идеално решение и засилување за Јувентус кој би направил од оваа екипа токму таква екипа каква што посакува Антонио […]

Меѓународен фудбал

(Видео) 5-те голови на Фалкао против Депортиво

“Беше незаборавна вечер, не очекував толку голови, но играта на тимот беше фантастична, така што тоа не е некое огромно изненадување. Добро е да се биде единствениот играч кој постигнал […]

Меѓународен фудбал

20 000 Навивачи ги испратија Фалкао и компанија на Бернабе

Околу 20 000 навивачи на Атлетико Мадрид дојде на тренингот утрово на клубот и со тоа им ја дадоа поддршката на своите фудбалери пред градското дерби со Реал. Атлетико и […]