Ознака: Џес Бејли

Вести

Бејли тврди дека пратил извештај, конгресмените демантираат и најавуваат истрага

Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли во интервју вчера изјави дека им одговорил по писмен пат на американските конгресмени кои од него побараа извештај за финансиското работење на амбасадата […]

Вести

Граѓаните до Бејли: Ќе прекинете ли да се мешате во внатрешните работи на Македонија?

Граѓаните до Бејли: Ќе прекинете ли да се мешате во внатрешните работи на Македонија?Интервјуто на американскиот амбасадор во земјава Џес Бејли за Сител, покрена лавина од рекации и прашања на социјалните […]

Вести

СКАНДАЛ: Службеник кој работи во мисијата на ЕУ, слугува на американската амбасада и на Џес Бејли

Екслузивно дознаваме веродостојни детали дека Лукас Холуб кој работи во мисијата на Европската Унија во Скопје, практично слугува за потребите на американската амбасада и неговиот неформален наредбодавач Џес Бејли.Иако амбасадорот […]

Црна хроника

Кривична за скопјанец поради навреди и закани кон Бејли

Скопјанец преку Facebook му се заканувал на дипломатскиот претставник на САД во Амбасадата на САД во Македонија, информираше МВР, објави Макфакс.Според истиот извор, Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика […]

Вести

Смит за Бејли: Имаме извори кои покажуваат застранување и поддршка на леви групи

Свиркачот од Македонија ни обезбеди некои вознемирувачки информации дека амбасадата во Скопје поддржувала крајно левичарски веб сајтови и невладини организации кои заземале страна на изборите и затоа тие обвинувања треба […]

Вести

Стејт департментот со поддршка за американскиот амбасадор Бејли

Стејт Департментот ја поддржува работата на Амбасадорот Џес Бејли, по обвинувањата на група конгресмени и барањето одговори од американскиот амбасадор дали се мешал во внатрешната политика во Македонија и помагал […]

Вести

Бејли под истрага поради мешање во изборите во Македонија

Водечкиот американски републикански конгресмен Кристофер Смит најави истрага за политизирањето на улогата на американската амбасада во Македонија и го повика новоименуваниот државен секретар Рекс Тилерсон да го разреши амбасадорот Џес […]

Издвојуваме

Клетвата за Бејли

Александар Џеповски повторно со нов хит.На каналот Радио Ајвар во Сиднеј, повторно е објавена негова нова преработка на стара македонска песна. Овој пат на тема е американскиот амбасадор Џес Бејли. […]