Ознака: Џес Бејли

Вести

Дали странските претставници имаат мандат да ја претставуваат својата земја или да бидат власт во туѓа?

Дали странските претставници во Македонија имаат мандат да ја претставуваат својата земја или да бидат власт во туѓа? Ова е прашањето кое се наметнува во јавноста откако странски амбасадори и […]

Вести

БЕЈЛИ СЕ ИСПЛАШИ ОД ГНЕВОТ НА НАРОДОТ: Амбасадата еднаш гореше, Бејли исплашен дека може да се случи и втор пат!

Во својот говор пред ДИК директорот на Државниот архив д-р Филип Петровски му порача на еден од амбасадорите во Македонија дека не ни треба нов Таксим и Киев да се […]

Вести

Граѓаните со порака до Бејли: Тргни ги рацете од Македонија!

Граѓани присутни пред Државната изборна комисија кои протестираат за зачувување на волјата на граѓаните изразена на избори, излегоа со голем транспарент преку кој испратија порака до амбасадорот на САД во […]

Вести

Груевски оствари средба со амбасадорот на САД, Џес Бејли

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиските функционери Никола Тодоров, Владимир Ѓорчев, Александар Николоски оствари средба со амбасадорот на САД, Џес Бејли. Амбасадорот на САД на средбата се интересираше […]

Вести

Повиците на Филип Петровски пред ДИК го пратија амбасадорот Бејли во штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Филип Петровски пред Државна Изборна Комисија говореше пред голема група на граѓани незадоволни од состојбите по изборите. Во еден момент според нашите информации била прекината и седницата на ДИК, поради […]

Колумни

Реприза на десетте дена што го потресоа светот

Е па почитувани мои, вие ја имате ретката можност во живо да го гледате крајот на четвртото Римско Царство. И него не го одмина смртоносната болест која историјата ја дијагностицирала […]