Занимливости

Занимливости

Местото кај што е убиен Цезар денес е автобуска станица

Археолозите го пронајдоа местото каде Брут смртно го избоде римскиот воен и политички водач Гај Јулиј Цезар, врз основа на добро документирани докази, во делот на Рим кој се нарекува […]

Занимливости

Snoopy во киносалите

Познатото кученце Снупи, кое несомнено го знаат многумина бидејќи или пораснале со него, или сепак слушнале за неговите авантури, конечно ќе добие свој филм. Некогаш популарните анимирани ликови. Charlie Brown […]

Занимливости

Доставувач на пица убиен поради доцнење

Доставувач на пица е убиен во централниот дел на Мексико од гневен муштерија кој чекал на својата храна 40 минути, објавија во четвртокот, објавија  официјални полициски извори.    Телото на […]

Занимливости

Два милиона мито за упис на Харвард

Брачна двојка од Хонгконг го тужи поранешниот харвардски професор дека им зел два милиона долари ветувајќи им оти нивните синови ќе ги запише на славниот универзитет Харвард. Ова во четвртокот […]