Занимливости

Занимливости

Миризливи спирали против комарци – Заштита или закана?

Чадот и понекогаш убавиот мирис што овие така наречени миризливи спирали или Mosquito coil го испуштаат горејќи е всушност убиец на вашите бели дробови. Не многу луѓе знаат за тоа, […]

Занимливости

Најинспиративни кујни на годината

Кујната се смета за срцето на домот – збиралиште за семејството, извор на домашно-готвените јадења, и нашето омилено место за време на забава. Најдобрите кујни се истовремено функционални и лични. […]

Занимливости

ЕМ СЛАТКО, ЕМ КОРИСНО: Кој сака да има многу ПАРИ, на Бадниковиот ден треба да изеде ПЛОД ОД ОВА РАСТЕНИЕ

Бадник го најавува големиот христијански празник Божиќ. Тој ден внесуваме бадниково гранче во нашите домови, а семејството се собира на посна вечера.Бадник го најавува големиот христијански празник Божиќ. Тој ден […]

Занимливости

Луѓето по смртта паѓаат во паралелен простор од кој мо

По смртта луѓето продолжуваат да живеат и можат да воскреснат, укажуваат американски истражувачи.Научници од Универзитетот во Северна Каролина веќе дадоа сензационална изјава. Според нив, по смртта човекот паѓа во паралелен […]