Филм

Филм

Најгледан филм „Резидент Ивл: Одмазда“

Акцискиот научно-фантастичен трилер „Резидент Ивл: Одмазда“ ја зазема водечката позиција на американските кино благајни во првите денови од прикажувањето, објави компанијата Exhibitor Relations. Петтото продолжение на хитот инспириран од познатата […]

Филм

Отворено 33-то издание на фестивалот „Браќа Манаки“

Триесет и третиот Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во саботата беше отворен во Центарот за култура – Битола. На програмата се вкупно 74 филмови во девет програмски секции, […]

Филм

Објавени првите фотографии од снимањето на The Hobbit

Серија фотографии од снимањето на трилогијата „Хобитот“, објавена е со цел промоција на филмовите за кои се очекува да ги урнат сите светски рекорди во гледаност. На неколку фотографии може […]