Филм

Филм

„Невиноста на муслиманите“ забранет во Русија

Московскиот окружен суд денеска го прогласи за екстремистички филмот „Невиноста на муслиманите“ и го забрани неговото прикажување на територијата на Русија. На овој начин е задоволено барањето на московското обвинителство […]

Филм

Уште една блондинка во холивудските кругови

Оскаровката Натали Портман, заради потребите на следниот филмски проект, го смени својот изглед. Актерката која беше препознатлива по својата долга костенлива коса, реши да го смени својот имиџ и сега […]

Филм

Хотел Трансилванија

    Добредојдовте во Хотелот Трансилванија, раскошното одмаралиште на Дракула со пет ѕвезди, место каде чудовиштата и нивните семејства можат да престојат без луѓето да им пречат. Еден викенд Дракула […]

Филм

Францускиот филм „Дома“ најдобар на фестивалот во Сан Себастијан

  Францускиот филм „Дома“ на режисерот Франсоа Озон е добитник на Златната школка за најдобар филм, главната награда на 60-от меѓународен филмски фестивал во шпанскиот град Сан Себастијан. Филмот „Дома“ […]

Филм

Натали Портман ќе ја игра Џеки Кенеди !

Глумицата најверојатно ке ја добие улогата на сопругата на поранешниот амерички претседател Џон Ф. Кенеди, Џеки, пренесува сајтот “Дедлајн”.    Филмското студио “Fox Searchlight”, кој го поседува овој проект, во […]