Магазин

Филм

Отворено 33-то издание на фестивалот „Браќа Манаки“

Триесет и третиот Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во саботата беше отворен во Центарот за култура – Битола. На програмата се вкупно 74 филмови во девет програмски секции, […]

Мода

Креативни тетоважи

Тетовирањето станува се поголем тренд во светот. Некои тетовирањето го сметаат за уметност, додека пак некои за бесмислено уништување на кожата. Ако сте дел од овие првиве дефинитивно ќе ви […]

Филм

Објавени првите фотографии од снимањето на The Hobbit

Серија фотографии од снимањето на трилогијата „Хобитот“, објавена е со цел промоција на филмовите за кои се очекува да ги урнат сите светски рекорди во гледаност. На неколку фотографии може […]

Избор на уредникот

По примерот на старлетата: покојна Милева започна да се соблака

Најнова фотографија на Милева: Во едноделен модерен бикини, таа заведува пред јагодинскиот „Аква парк“. Што ќе предизвика овој потег останува да чекаме. Како после оваа фотографија таа ќе може да […]

Избор на уредникот

Бразилски голман ја убил манекенката која му родила дете и со нејзиното тело ги нахранил ротвајлерите

Бразилскиот голман Бруно Фернандез де Соза (27) од клубот Фламенго, обвинет е за киднапирање, мачење и брутално убиство на манекенката Елиза Самудио (25), со чии делови од телото потоа ги […]