Ознака: ДРАМА

Живот

Комбе брза помош кое пренесувало бремена жена во болница се превртело, но се случило драма

Амбулантно возило во кое се возела бремена пациентка се превртило среде улица откако се судрило со друго возило. Триесет годишната жена и нејзиното бебе се добри и покрај преживеаната голгота, […]

Uncategorized

Драма: Јована и Жељко тргнаа на првиот одмор со близначките, но по пат им се случи ова

Како би се одмориле од многуте работни обврски, Јована и Жељко Јокимовиќ се упатиле во Грција на одмор, во едно луксузно одмаралиште. Ова е прв испланиран пат со близначките Ана […]

Вести

Драма во ветеринарна клиника: Жена скришно на вработените им достави порака, а тие викнаа полиција

Во ветеринарна амбуланта на Флорида во мај оваа година се случи вистинска драма, а сега се појавија и снимки. Каролин Рајхле на 28 мај влегла во ветеринарна болница со момчето […]

Сцена

Шок: Тања Савиќ преживеала вистинска драма – Што навистина се случило?

Пејачката Тања Савиќ преживеала вистинска драма откако нејзиниот Фејсбук профил осамнаа постови која пејачката тврди дека не ги напишала. Пејачката останала во шок откако на својот Фејсбук профил осамнале пораки […]

Црна хроника

Вистинска драма на пластичарска улица: Нервозен граѓанин нападнал полицаец кој му пишал казна за паркинг

Денеска на пластичарска улица се одвивала една мини драма, откако нервозен граѓанин нападнал полицаец кој му пишал казна за паркинг. Веднаш по нападот полицаецот повикал засилување по што напаѓачот беше […]