Ознака: килограми

Живот

Три тајни стравувања кои ве спречуваат да го изгубите вишокот колограми

Губењето тежина не е лесно за повеќето луѓе. Ако сте ги направиле сите планови за губењето на тежината, но сеуште не можете со соодветна брзина да го подобрите вашето здравје, […]

Живот

Цел живот „се борела“ со килограмите, кога ја сменила оваа навика успеала да ослабне 17 килограми

Рецептот за витка линија навистина е едноставен. Мелоди Велс со години била убедена дека не може да ослабне, а со текот на времето тој ментален пристап довел до тоа да […]

Живот

Храна што ќе ви помогне побрзо да ги изгубите „зимските“ килограми!

Оние кои обично добиваат вишок килограми во текот на зимата, можат да побараат решение во конзумирање на одредена храна. Меѓу храната што помага во слабеењето во текот на зимата, дефинитивно […]

Живот

Една третина од жените повеќе се плашат од вагата по празниците отколку од раскинување

Жените попрво би се соочиле со финансии, бразилска депилација и разговори за раскинување отколку за килограмите по празниците. Единствено повеќе се плашат од стоматолози отколку од тежината Храброста има голем […]

Здравје

Мајка на шест деца изгуби 75 килограми за една година: Ја откри тајната на нејзиниот успех

„Не можев да стојам повеќе од 45 минути!“ Кречел Картер (30) е мајка на шест деца, а на социјалните мрежи сподели слики кои зборуваат за неверојатна промена, односно за фактот […]

Здравје

Пресметајте за себе: Колку калории на ден му се доволни на вашето тело

Ако добро размислите, слабеењето не е толку тешка работа. Па, понекогаш дури ни дебелеењето. Сè што треба да направите е да внесувате помалку калории отколку што ви требаат со цел […]

Живот

Ова е бројот на килограми што е разумно да се изгубат за три месеци

Кога тргнувате на патот на губење на тежината, нормално е да се постават одредени цели. Многумина честопати претеруваат и сакаат да ја намалат облеката за два конфекциски броја во рок […]