Ознака: русија

Вести

Документ на ЦИА: РУСИТЕ СПРЕМАЛЕ ВОЕНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

Американската Централна разузнавачка агенција – ЦИА пред неколку дена објави преку 12 милиони документи кои ги прибирала во текот на минатиот век, а се декласифицирани на крајот на минатата година. […]

Вести

Путин: Не постојат проблеми што Русија не може да ги реши

Не постојат проблеми што Русија не може да ги реши, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин.– Никој не може да создаде такви проблеми што ние не можеме да ги надминеме. […]

Вести

ЗАТВОРЕНИ НАД 100 НЕВЛАДИНИ ОРГАНИЗАЦИИ: Русија ги прогласи за шпионски агентури истите невладини кои роварат низ Македонија!

Рускиот претседател Владимир Путин од својата земја ги протера невладините организации финансирани од странство означувајќи ги како шпионски организации.Тој на листата непожелни организации стави најмалку 100 и ги забрани сите […]

Видео

Бабица оставила бебе под ламба и ја напуштила собата: Кога се вратила, било ПРЕДОЦНА!

Матвеј Захаренко е роден на 16 ноември 2014 година во Тула (Русија). Бил здраво и среќно бебе.Но, имал низок степен на жолтица поради што лекарите препорачале тој да се изложува […]

Вести

ФОТО: Трамп објави писмо од Путин

Тимот на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска објави писмо од рускиот претседател Владимир Путин упатено до Трамп.Писмото, што било испратено минатата недела се однесува на билатералната соработка меѓу Вашингтон […]

Вести

Дугин очекува Турција да го напушти НАТО и да се дистанцира од Западот!

Единствен адекватен одговор на Ердоган по атентатот врз Рускиот амбасадор ќе биде излегување на Турција од НАТО и дистанцирање од Западот – смета Александар Дугин, политички аналитичар и професор,  пренесува […]

Занимливости

Мрачно пророштво: Го предвидела убиството на рускиот амбасадор во Турција, а она што следува ја смрзнува крвта во вените!

Хрватската гатачка Вера Чудина пред годиа дена ги најавила настаните кои  се случија во Турција, како и  оние во  Америка кои  се случуваа во  изминатите месеци.Чудина тогаш  открила  дека нема […]

Живот

Татко ја затекнал својата ќерка во кревет со нејзиното момче: Неговата реакција ќе ве остави без зборови!

„Едно утро се симнав надолу по скалите и ја видов мојата 17-годишна ќерка како спие на каучот во друштво на едно младо момче откако поминале една ноќ заедно“ – почнува […]