Ознака: фергусон

Меѓународен фудбал

Фергусон за дуелот со Реал: Морам да нарачам некое добро вино!

Искусниот Алекс Фергусон повторно ќе се сретне со Кристиано Роналдо и со тренерот со кој имаше одличен однос во Англија. Без оглед на тоа што неговиот тим го доби најтешкиот […]

Меѓународен фудбал

Фергусон: Меси и Роналдо заедно се најдобри

За Шкотланѓанецот не постои ништо што би можело да донесе предност на едниот или другиот. Тренерот на екипата на Манчестер Јунајтед вели дека во оваа епоха не постои апсолутно најдобар […]

Меѓународен фудбал

Ферги: Не купувам во јануари

Шкотланѓанецот ја одби можноста Манчестер Јунајтед да биде активен на трансфер-пазарот во јануари, а Ван Перси го спореди со Кантона. Фергусон изјави дека јануари не е вистинско време за трансфери. […]

Меѓународен фудбал

Солскјаер сака да го наследи Фергусон

Легендарниот „џокер“ на Манчестер Јунајтед сонува да стане тренер на овој клуб во кој како играч стекна светска слава. Оле Гунар Солскјаер помина 15 години во Манчестер Јунајтед, како играч […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Убаво е кога ќе го видам Ферги

Кристиано Роналдо ги разби шпекулациите во медиумите со можното враќање во екипата на Манчестер Јунајтед. Реал во минатата недела гостуваше во Манчестер, каде во претпоследното коло од Лигата на Шампионите […]