Автомобилизам

Автомобилизам

Официјални детали за новиот Golf 7

  Компанијата Volkswagen конечно ги објави првите официјални детали за седмата генерација на Golf. Официјалното претставување на автомобилот ќе се одржи во Берлин на 4-ти Септември. Новата генерација на Golf […]

Автомобилизам

Bugatti ќе смести над 1.000 коњски сили во новиот модел Galibier

  Првиот концепт за авомобилот Bugatii Galibier се појави во 2009 година. Според многумина проктот за производство на овој автомобил веќе беше отпишан. Но, шефот Волфганг Дирхајмер за магазинот Car&Driver […]

Автомобилизам

Дебитираше новиот концепт на Bentley Mulsanne

Дебитираше новиот концепт на Bentley Mulsanne. Денеска беа објавени следните фотографии, кои создаваат лагодно чувство и потреба за уживање.   Очигледно Бентли знае што прави, нуди, создава… Се сложувате?