Ознака: емил димитриев

Македонија

Единствена Македонија: Емил Димитриев од непознавање погрешно ја пофали тајната служба дека прислушува и следи законски

Ја информираме јавноста дека изјавата на претседателот на Собраниската Комисија за контрола на прислушувањето, Емил Димитирев, дека 188 граѓани се следени со судски налог и дека ОТА работи согласно процедурите, не одговара […]

Вести

Иванов се сретна со Груевски и Димитриев

Претседателот Ѓорге Иванов на денешната средба со поранешните премиери Никола Груевски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, и Емил Димитриев, изразил очекување дека ВМРО-ДПМНЕ како најголема опозициска партија, активно и конструктивно ќе дава придонес […]

Вести

Претседателот на Владата Емил Димитриев со честитки по повод започнувањето на Рамазанските пости

Претседателот на Владата Емил Димитриев испрати честитка за почетокот на Рамазанските пости до сите верници од исламската вероисповед и до поглаварот на Исламската заедница, Реис Ул Улема, Хаџи Сулејман Ефенди […]

Вести

Честитка од премиерот Димитриев по повод Св. Кирил и Методиј

Премиерот Емил Димитриев им го честита на граѓаните на Република Македонија 24 Мај – Денот на светите Кирил и Методиј, македонските и сесловенски просветители.– Историското наследство и делото кое зад […]

Вести

Сочувство од Димитриев до британскиот премиер Меј

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев по повод терористичкиот чин во Манчестер, испрати писмо со сочувство до премиерката на Обединетото Кралство, Тереза Меј.– Со згрозеност, вознемиреност и тага ја […]

Вести

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје.Од Владата информираат дека настанот ќе […]

Вести

Димитриев: Незаконскиот избор на претседател во Собранието треба да биде поука за сите дека во иднина не треба да се преземаат останати неделовнички, незаконски и изнасилени чекори

Македонија вчера преживеа драматичен,непријатен, тежок и непосакуван ден, за жал бевме сведоци на настани кои не му одговара никому и од кои сите ние како граѓани сме засрамени пред се […]

Вести

Честитка од Димитриев за Велигден до сите верници од христијанска вероисповед

По повод големиот христијански празник, Воскресение Христово- Велигден, претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев упати честитка до сите христијански верници.Со особена радост и задоволство, на овој голем ден, […]