Ознака: емисија

Видео

КОД – сведочењето на Нинџа и другите кои се дел од 27 априлските настани

КОД – сведочењето на Нинџа и другите кои се дел од 27 априлските настани. Интересна сторија и декомпозиција како и што се случило за време упадот во Парламентот и деновите […]

Сцена

Шерифовиќ пред нервен слом

Марија Шерифовиќ во последната епизода на емисијата „Ѕвездите на Гранд“  во саботата речиси доживеа нервен сломТаа била бесна поради тоа што останатите членови од жирито дале гладови на кандидат кој […]

Занимливости

Водителка среде емисија го крена фустанот

Романската ТВ водителка Илинка Вандичи ги шокираше гледачите кога на снимање на емисијата панично го крена фустанчето и го покажа долниот веш. Мислела дека внатре влегол пајак.Натпреварувачите, но и оние […]

Видео

Милица Тодоровиќ замеша со задникот на сред емисија и направи ЗЕМЈОТРЕС во студиото!

Откако им покажа на Кубанците секси тверкање, Милица покажа неколку потези и на малите екрани.Откако со врелото тверкање на одмор во Куба им објасни на кубанките како тоа се прави, […]

Сцена

Повторно се надмина себеси: Андрија Милошевиќ…

Се надмина себеси. Милошевиќ кажа најглупав виц досега.Андрија Милошевиќ  беше гостин во  емисијата „Амиџи шоу“. Актерот одлично се забавуваше, а не одолеа да раскаже и  еден виц, за пијаница кој […]

Видео

Се појавила во емисија облечена како да е во бордел а потоа одлучила да се соблече до гола кожа…

Од бес соблече се од себе…Се беше во  ред  додека гостинката во  емисијата  реши  да се соблече до гола кожа. Погледнете  што  се случило.Се беше во  ред  додека гостинката во  […]

Сцена

Амиџиќ го прашал Шабан колку пати ја изневерил сопругата: Одговорот сите ги насмеа до солзи!

Легендата на народната музика Шабан Шаулиќ, при гостување во емисијата „Амиџи шоу“, водителот Огњен Амиџиќ го прашал дали некогаш ја изневерил сопругата Гордана.„Дали некогаш ја имаш изневерено Гоца“ – директно […]