Ознака: масакр

Контроверзни фајлови

Вака изгледаше СУДНИОТ ДЕН на Жељко Ражнатовиќ: На Минимакс му го најавиле убиството на Аркан 3 дена пред масакрот

Аркан најмногу ги сакал саботите, а тоа кобно утро на 15 јануари 2000 година не ни претпоставувал дека ќе се случи нешто лошо. Отишол во својот омилен хотел, на местото […]

Црна хроника

Масакр во Алабама, само четиримесечно бебе преживеа

Едно четиримесечно бебе е единственото преживеано во нападот во кој во куќа на југозапад од американската сојузна држава Алабама се убиени пет лица, вклучувајќи и една бремена жена, информираа денеска […]

Вести

Бачев обелодени нови сознанија за Карпалак: Кој ги испрати бранителите во заседа?

„Случајот Карпалак не смее да се заборави, бидејќи има докази дека можело да се спречи загинувањето на бранителите доколку некој не пропуштил да преземе одредени дејствија, што бил должен да […]

Вести

Минхен: Нема настрадани Македонци, ова се дежурните телефони за информации

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичкиот напад во Минхен, Сојузна Република Германија.Воедно, Министерството за надворешни работи ве известува дека е […]

Вести

Се уште непознат мотивот на 18-годишникот кој во Минхен уби 8 лица и се самоуби

Напаѓачот во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен е 18-годишен Ирец од Минхен, изјави утрово шефот на полицијата Хубертус Анде на прес-конференција додавајќи дека мотивите за злосторството засега не се познати.По […]

Фото

НАЈПОТРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ОД МАСАКРОТ ВО НИЦА: Очаен татко ги шири рацете откако дознава дека син му е мртов!

Фотографијата од татко, кој дознал дека синот (4) и сопругата загинале во масакрот во Ница, веројатно е една од најпотресните фотографии од овој крвав чин.Тахар Меџри со часови очајно се […]

Вести

Вељаноски со сочувство до Бартолон

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски испрати писмо до својот колега, претседателот на Националното Собрание на Француската Република, Клод Бартолон во кое изразува сочуство за жртвите во терористичкиот […]