Ознака: масакр

Вести

Во Франција прогласена тридневна жалост

Тридневна национална жалост е прогласена во Франција, почнувајќи од утре, па до понеделник, објави денеска францускиот премиер Мануел Валс.Тој го изјави тоа по вонредната седница на Советот за одбрана свикана […]

Црна хроника

Се нашол лице в лице со терористот: Потресна исповед на преживеан

Се шетавме на Променадата и одеднаш луѓето почнаа да трчаат, раскажуваат сведоци за трегедијата во Ница, во која живото го загубија повеќе од 80 лица.Доминик Молина и нејзиниот соприг го […]

Сцена

Ријана била во Ница за време на терористичкиот напад

Најмалку 84 лица загинаа во терористичкиот напад во Ница, кога терорист со камион влета во маса народ што го следела огнометот по повод прославата на Денот на паѓањето на Бастилја.Познатата […]

Вести

ВИДЕО: Извикувал „Алах Акбар“ додека ги газел луѓето

Терористот кој го изврши масакрот во Ница, според првичните информации бил 31-годишен маж кој имал туниско државјанство.Мотивите поради кои го извршил овој со сега незапаметен масакр, суеште не се познати, […]

Вести

Убиецот од Далас освен нестабилен, бил и перверзен: крадел гаќички и сексуално малтретирал жени

Нови детали за животот на убиецот на полицајците од Далас објавуваат медиумите. Резервистот Мика Џонсон бил перверзен, сексуално прогонувал свој колега, додека служел во армијата на САД.Џонсон застрела петмина полицајци, […]

Вести

САД: Раперите Снуп Дог и Д Гејм организираа марш на мирот

Минатиот вторник, раперите Снуп Дог и Д Гејм организираа марш на мирот кој заврши пред штабот на полициската станица во Лос Анџелес.Целта на маршот беше да се овозможи комуникација меѓу […]

Црна хроника

ХАЈКАТА ПРОДОЛЖУВА: Убиен уште еден полицаец во Мисури, а друг е ранет во Џорџија

Денеска е убиен уште еден полицаец, по вчерашниот масакр кој се случи во Далас, пришто загинаа 12 полицајци.Полицаецот бил застрелан во Св. Луис – предградие во Балвин, Мисури. Друг полицаец […]