Ознака: Хилари Клинтон

Контроверзни фајлови

Информации од истрагата на ФБИ: Бил и Хилари Клинтон се вмешани во педофилски скандал!

„Лолита експрес“ е името на авионот во кој се изведувале оргии со девојчиња, а со него Хилари и Бил Клинтон патувале дури 26 пати. Во новиот скандал за кандидатката за […]

Вести

Џулијан Асанж: Клинтон беше иницијатор за државниот преврат во Либија поради своите политички амбиции

Основачот на разобличувачката организација WikiLeaks, Австралиецот Џулијан Асанж, смета дека поранешната американска државна секретарка Хилари Клинтон била иницијатор за државниот преврат во Либија во 2011 година поради своите политички амбиции.Основачот […]

Сцена

Зошто Меланија Трамп и се заблагодари на ќерката на Хилари Клинтон?

Првата дама на Соединетите Американски Држави, Меланија Трамп денеска и се заблагодари на ќерката на Бил и Хилари Клинтон, Челси, зашто застана во заштита на нејзиниот малолетен син.Меланија Трамп преку […]

Вести

Фејсбук во војна со хакерите што ја урнаа Хилари Клинтон

Социјалната мрежа Фејсбук во последниве два месеци затворила преку 30 фејсбук профили и групи од Македонија кои што влијаеле на американската публика на политички теми.Според американскиот портал „BuzzFeed News“ страниците […]

Вести

Хилари Клинтон со изјава дека порталите Македонија ѝ се виновни за поразот

Хилари Клинтон изјави дека ширењето негативни вести за неа од страна на интернет портали од Македонија влијаело на нејзиниот пораз на изборите во ноември. На настан во Калифорнија, Клинтон зборуваше […]

Вести

Готово е! Глобалната иницијатива на Клинтон се затвора

Влијанието  на една од главните раце на Клинтон  завршува.Ова е најава во која се бара, според Законот Преквалификација, отпуштања  на работници. Глобалната иницијатива на Клинтон се затвора, што е причина […]

Вести

Фашистичките планови на СОРОС за Америка

Погледнете го документарецот кој што го демаскира СОРОС.Имено овој самонаречен филантроп има монструозен план целосно да ја контролира Америка. Прочитајте повеќе на оваа тема: Тонат организациите на Сорос по  победата […]

Контроверзни фајлови

НАЈДОБАР ДОКАЗ ДОСЕГА: Американски функционери признаваат дека ги создале ИСИС и Ал Каеда!

Приказните околу тоа како Америка вооружува терористи, секојдневно добиваат сѐ повеќе и повеќе докази.Видеото кое е направено од исечоци, прикажува дека високи функционери од Белата куќа изјавиле дека финансираат, опремуваат […]