Ознака: големиот брат

Сцена

Нема да го препознаете: Рашадин од „Големиот брат“ го смени својот изглед

Беше реалити ѕвезда во Србија и на Балканот. Радиша Миљковиќ Радашин, ретко можеме да го видиме во јавноста, но беше вистина ѕвезда во реалното шоу „Големиот брат“, а учествуваше и во […]

Балкан

Незапаметена трагедија: Загинаа три учесници од Големиот брат – 9 години од смртта

Пред скоро 9 години регионот го потресе трагедија која сеуште се памети. Имено, тројца учесници во реалното шоу „Големиот брат“ сакаа да станат познати и славни, но судбината со нив […]

Сцена

Го имаше првиот секс во Големиот Брат, на ќерката ѝ даде неверојатно име, а сега го очекува второто дете

Некогашната реалити ѕвезда потврди дека повтоно е бремена.Шармантната водителка Ена Попов   се прослави  кога во 2006 година во „Големиот Брат“ го имаше првиот секс со  чуениот ди-џеј Марко Миљковиќ, повторно  […]

Сцена

Ѕвездата на Големиот Брат од Сараево го ПОТРЕСЕ регионт: Најтешките моменти на Ервин Мујаковиќ!

Ервин Мујаковиќ на Инстаграм објавил фотографија од болница, а зборови за поддршка стигале од целиот регион.Сарајлијата Ервин Мујаковиќ минува низ тежок период- неговата мајка е во болница, а од нејзината […]

Сцена

ПО ВТОР ПАТ ВО ВЕНЧАНИЦА: Погледнете како изгледаше Маријана кога на Немеш му кажа „да“!

По турбулентните „акции“ во кревет во „Големиот брат“, потоа бурните раскинувања и смирувања, Маријана Чврљак и Никола Немешевиќ ја изненадија јавноста со веста дека застанале пред олтар и го изговориле […]

Сцена

Мика и Гиба: „Лошите луѓе лажат дека сме ние сиромашни!

Близнаците Мика и  Гиба Васиќ кои привлекоа големо внимание во  јавноста  во регионалното  шоу Големиот брат се  преселија во Река кај  Копривница, каде се грижат за баба Бранка и  сонуваат  […]

Сцена

Се вработи Стефани од Големиот Брат: Не, не е шега, навистина ТАМУ работи!

Сплитската вампирка и поранешна натпреварувачка во минатогодишната сезона на Големот Брат се вработила на Ластово во текот на сезоната.Малдата Стефани Баниќ ја поминме по  сексот со Ервин, живописниот речник и  […]

Видео

Какви Парови, каква Фарма! Погледнете го перверзниот бразилски „Големиот Брат“

Нема да ви  се веруа што  се прават  учесниците во бразилската верзија на „Големиот Брат“.Во  Бразилската  верзија на „Големиот Брат“ изгледа нема граници, па така она што  го гледаме во […]