Ознака: НАСА

Контроверзни фајлови

Сноуден објави снимка од вонземјанин?!

Поранешниот американски разузнувач Едвард Сноуден, наводно на 21 август оваа година објавил снимка од вонземјанин кого НАСА го заробила уште во 1964 година.Снимката се појави на „Јутјуб“ два дена подоцна […]

Контроверзни фајлови

Ирачки министер предизвика хаос: Поседуваме докази – древните Сумерци патувале до планетата Плутон!

Сумерците во Ирак го измислиле патувањето во вселената, вели ирачкиот министер за сообраќај.Ирачкиот министер тврди дека древните Сумерци патувале до Плутон во вселенски бродови пред повеќе илјади години. Ирачкиот министер […]

Занимливости

Во 2019 година пристигнува ново ледено доба: Сонцето почна послабо да сјае!

„Ако се потпираме на историјата, недостатокот на сончеви активности ќе предизвика ладење на тропосферата, а тоа најмногу ќе се одрази на најнискиот слој – кадешто живееме сите.“Научниците предвидуват ново ледено […]

Вести

Видео: НАСА објави нови докази за постоење на вода на јупитеровиот сателит Европа

Американската Национална администрација за аеронаутика и вселена (НАСА) објави видеа, направени со помош на телескопот „Хабл“, на кои се прикажува дека на јупитеровиот сателит Европа постои океан исполнет со вода, […]

Технологија

НАСА најави објава на големо откритие

НАСА објави дека ќе одржи прес конференција на 26 септември, каде ќе ги презентира новите откритија фатени со телескопот Хабл на ледената месечина на Јупитер, Европа.Астрономите ќе ги презентираат резултатите […]

Занимливости

НАСА предупредува: Го преживеавме најтоплото лето, но нè чека пекол!

Американската вселенска агенција НАСА, објавила во понеделникот извештај во кој се наведува дека температурата на глобално ниво во август оваа година била највисока која некогаш била забележана.Имено, НАСА, прв пт […]

Контроверзни фајлови

НАСА крие злобна тајна за вселенските истражувања повеќе од 40 години!

Летовите во бестежинска состојба го скратуваат животот, астронаутите масовно умираат од подмолни болести.Американските астронаути ,кои единствено летаа надвор од Земјината магнетосфера, умираат од болести на срцето и кардиоваскуларниот систем предизвикани […]

Видео

ВИДЕО: Сонцето ја проголтува најбрзата комета во Сончевиот систем

Опсерваторијата SOHO (Solar and Heliospheric Observatory) е заеднички проект на НАСА и на Европската Вселенска Агенција.Овде се поминати барем две децении гледајќи во сонцето, и конечно фатена е неверојатна глетка. […]